صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۴۱۷ دلار و ۸۱ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار آمار اشتغال آمریکا هستند که می تواند بر سیاست پولی آینده فدرال رزرو تاثیرگذار باشد، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت هفتمین هفته افزایشی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۴۱۷ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۶ درصد رشد داشته است. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۱۹ دلار و ۸۰ سنت رسید.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار طلا در موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «امشب یک آمار مهم برای اقتصاد جهانی منتشر می شود و آن آمار اشتغال آمریکاست. اگر این آمارها ضعیف تر از حد انتظار باشد، شاهد تقویت بیشتر قیمت طلا خواهیم بود، زیرا آمار ضعیف بخش اشتغال، احتمال کاهش نرخ بهره را بالاتر می برد.»

همه نگاه ها متوجه گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی اقتصاد آمریکاست که اواخر امروز منتشر خواهد شد. اقتصاددانان انتظار دارند تعداد فرصت های شغلی در ماه ژوئن ۱۶۰ هزار مورد افزایش یافته باشد، یعنی نزدیک به ۲ برابر رشد ۷۵ هزار موردی ماه می.

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا نیز روزهای ۳۰ و ۳۱ جولای برگزار خواهد شد و تحلیلگران انتشار دارند در این نشست نرخ بهره ۲۵ واحد کاهش یابد.

فدرال رزرو آمریکا تنها بانک مرکزی جهان نیست که در حال توسل جستن به سیاست های پولی انبساطی است. بانک مرکزی استرالیا هم از ماه ژوئن نرخ بهره را ۵۰ واحد کاهش داده و امکان کاهش مجدد نرخ بهره تا پایان سال را نیز رد نکرده است.

چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی و افزایش تنش ها بین ایران و آمریکا موجب شده تا قیمت طلا نسبت به اوایل ماه می، بیش از ۱۲ درصد یعنی ۱۵۰ دلار افزایش یابد.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

حقوق و دستمزد چه کسانی معاف از مالیات می شود؟

حقوق و دستمزد چه کسانی معاف از مالیات می شود؟

آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان ابلاغ شد که بر اساس آن، حقوق و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *