صفحه اصلی / بیماری اعصاب / علت تاسی سکه ای و درمان آن (کچلی سکه ای)

علت تاسی سکه ای و درمان آن (کچلی سکه ای)

کچلی سکه ای- تاسی سکه ای:
اسم علمی این بیماری آلوپسی آره آتار می باشد. این بیماری که به تاسی سکه ای و یا کچلی سکه ای معروف است ممکن در نواحی مختلف از جمله سر، ریش آقایان و یا ابروها پدیدار شود.
برخلاف خیلی از مطالب سایت ها که این نوع ریزش مو را نوعی بیماری خود ایمنی بدن می دانند جالب است بدانید این بیماری اکثرا در افرادی دیده می شود که در لحظه ای کوتاه و یا زمانی طولانی دچار عصبانیت بیش از حد شوند و یا استرس طولانی مدت داشته باشند.
گاهی اولین محل شروع بیماری، پوست سر است. در بعضی افراد دیگر، اولین محل مبتلا، موهای ابرو و مژه می‌باشد که بیماری با ریزش این موها آغاز می‌شود. این بیماری گاهی ناخن‌ها را نیز درگیر می‌کند.
درمان کچلی سکه ای:
این بیماری نیازی به درمان ندارد و معمولا بعد از چندماه موها دوباره شروع به رویش کرده و پر می شود. می توانید برای تصدیق عکس زیر را مشاهده نمایید.

علت تاسی سکه ای و درمان آن (کچلی سکه ای)

البته اگر بعد از مشاهده اولین ناحیه ی تاسی سکه ای باز هم عصبی شوید و مدام استرس و عصبانیت های بیش از حد داشته باشید منتظر گسترش این بیماری در بدن خود باشید پس بهتر است بدانید راه درمان اصلی بیماری کچلی سکه ای آرامش و آرامش است.
در نهایت بعضی از بیماران جهت درمان بیماری تاسی سکه ای ممکن است به پزشک مراجعه نموده و با توجه به نظر پزشک از کورتون استفاده نمایند بهتر است حدالامکان از استفاده از کورتون اجتناب نمایید و با صبر و آرامش بیشتر منتظر رویش موهای جدید در ناحیه خالی شده از مو باشید و باز هم فراموش نکنید که عصبانیت و استرس را از خود دور کنید.

توجه: استفاده از مطالب حتی با ذکر نام گالوس مجاز نمی باشد.
خوشحال می شویم تجربیات خود را در خصوص این بیماری با بازدیدکنندگان سایت گالوس به اشتراک بگذارید.

(۶۸)
منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *